Wkładki urologiczne dla kobiet

Osoba, która cierpi na nietrzymanie moczu nie powinna odczuwać wilgoci w okolicach krocza, dlatego też zostały stworzone wkładki higieniczne. Dużą zaletą wkładek jest ich wielkość jak i komfort użytkowania. Wkładki nie pozostawia przykrego zapachu, zapewniając swobodę podczas stosowania.

Wkładki urologiczne- co to jest?

Wkładki urologiczne dla kobiet to higieniczny środek chłonny, stosowany podczas dolegliwości nietrzymania moczu. Wkładki mają różne wielkości, rodzaje przyczepności do bielizny jak i redukcje zapachu. Środki te są idealnym zastosowaniem, kiedy ilość moczu nie jest duża.

Każdego z nas może spotkać problem nietrzymania moczu, nie jest to zależne od wieku czy płci. Wiele mężczyzn korzysta z wkładek urologicznych, aby zapewnić sobie komfort podczas codziennych czynności. Jednakże kobietą zaleca się korzystanie z podpasek urologicznych. Są one odpowiednikiem męskich wkładek, jednak lepiej odpowiadają kobiecym narządom płciowym. Wkładka urologiczna nie powinna być zastępowana przez kobiety tamponami czy zwykłymi podpaskami, ponieważ one nie dają odpowiedniej chłonności dla moczu i nie neutralizują nieprzyjemnego zapachu. 

ill

Jakie podpaski urologiczne dla kobiet? 

Ważne jest to, aby podczas wybierania przez kobiety podpasek urologicznych wybrać takie, które zapewnią komfort w codziennych sytuacjach. Kobiety powinny wybierać podpaski urologiczne, które szybko wchłaniają mocz i dopasowują się do ciała podczas chodzenia oraz siadania. 

Wkładki są dobrym wyborem podczas lekkiego lub średniego nietrzymania moczu. Nie sprawdzą się jednak podczas obfitego i częstego nietrzymania moczu. Wkładki lub podpaski powinny posiadać ph odpowiednie 5,5, aby nie uczulać skóry w okolicach krocza. Wybór wkładek przyprawia o ból głowy, dlatego kobiety które cierpią z powodu nietrzymania moczu. Powinny wybrać takie środki higieniczne, które będą miały dobrą budowę, odpowiednią chłonność oraz wymagane ph, aby nie uczulały skóry.

Każda osoba, która zmagała się lub zmaga z problemem nietrzymania moczu na pewno znalazła dla siebie odpowiednie środki higieniczne. Z racji dużej ilości wkładek i podpasek urologicznych, musimy wybrać takie które zapewnią nam odpowiedni komfort i ochronę.

Seni