Na lepszy sen – nasze rady

Jakość naszego snu ma olbrzymie znaczenie dla naszego funkcjonowania przez następny dzień. To w jaki sposób spaliśmy i czy w ogóle się wyspaliśmy w bardzo dużym stopniu wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Dzięki temu że możemy się cieszyć dobrym samopoczuciem wzrasta nasza efektywność w pracy jak też w trakcie wykonywania wielu codziennych czynności. Zdrowy i wygodny sen będzie w stanie sprawić, że wstaniemy wypoczęci i radośni posiadając przy tym całe mnóstwo pozytywnej energii, którą będziemy w stanie zarażać każdego dookoła.

W naszym życiu zdarzają się jednak takie dni czy też może raczej właściwie noce, podczas których chociaż nie wiadomo jak mocno byśmy chcieli niestety nie będziemy mogli zasnąć. Żeby to zmienić warto zadbać o przestrzeganie kilku najbardziej podstawowych zasad mających czy też mogących mieć wpływ na to, w jaki sposób zasypiamy i czy w ogóle się wysypiamy.

O tym czy następnego dnia wstaniemy wypoczęci świadczy nie tylko sam sen, ale również to, w jaki sposób do niego się przygotowujemy. Przed położeniem się do łóżka warto będzie dobrze przewietrzyć pokój, w którym śpimy. Warto również zadbać o to żeby w naszej sypialni nie było włączonych urządzeń elektronicznych. Dobrze też jest zadbać o to żeby w momencie kładzenia się spać w naszej sypialni panował półmrok, jest to podświadome oddziaływanie na nasz organizm, które informuje go, że pora udać się na spoczynek.

Na problemy z zasypianiem miewa również wpływ nasza codzienna dieta, czyli to wszystko, co zjadamy i kiedy jemy ostatni posiłek przed położeniem się spać. Osoby dbające o linię doskonale wiedzą, że niejako złotą regułą w tym przypadku jest to żeby przed udaniem się na spoczynek nie jeść ciężkostrawnych potraw. Należy również przestrzegać zasady mówiącej o tym, że ostatni posiłek powinniśmy zjeść najpóźniej na 3 godziny przed snem. Mitem jest że ma to być godzina 18, pora ostatniego posiłku jest uzależniona od tego o której godzinie kładziemy się spać.

Jeżeli idziemy spać o północy ostatni posiłek śmiało możemy spożyć o godzinie 20 a nawet 21. Przygotowując jadłospis warto w nim uwzględnić żeby w naszej kolacji znajdowały się produkty zawierające witaminę B. Szczególnie ważna jest Wit. B6 odpowiedzialna za produkcję melatoniny wpływającej na jakość naszego snu.

Największy wpływ na jakość naszego snu ma oczywiście łóżko i materac na którym pędzamy noc. Jeżeli nie zadbamy w dostateczny sposób o to żeby nasze łóżko i materac były wygodne nie mamy nawet, co marzyć że rano po przebudzeniu wstaniemy wypoczęci i zadowoleni. Materac powinien mieć odpowiednią długość, najlepiej jak jest to minimum 200cm. co do szerokości to zależy od śpiącej osoby, najpopularniejsze są materace 160×200 cm, bo są najodpowiedniejsze dla większości osób.

Co do cen materacy, to też tu nie ma co oszczędzać. Dobry materac kosztuje, bo jest wykonany przy użyciu dobrych materiałów i nowoczesnej technologii. A to wszystko ma wpływ na jakość naszego snu.