Herbata – idealny towarzysz na długie, jesienne popołudnia

Każdy z nas dobrze zna zwyczaj podawania herbaty lub kawy, kiedy przychodzą goście. To napoje, które są niezastąpione w naszych kuchennych szafkach. Właściwie nie wyobrażamy sobie, aby mogło ich zabraknąć. Niektórzy preferują kawę, inni zaś wybierają łagodniejszą w smaku herbatę, która również ma doskonałe właściwości pobudzające i poprawiające nastrój. Część osób bardzo lubi herbaty czarne, inni zaś wybierają herbaty owocowe.

Do wyboru do koloru – herbaty na zdrowie i dobry nastrój

W sklepach spożywczych mamy bardzo szeroki asortyment herbat owocowych i zwykłych. Każdy może wybrać taki smak, który będzie mu w pełni odpowiadał. Warto pamiętać, że herbaty mają świetne właściwości. Oczyszczają nasze organizmy oraz zawierają antyoksydanty, które pomagają walczyć z toksynami. Zawierają też katechiny, będące przeciwutleniaczami, pomagają walczyć z różnymi chorobami i spowalniają proces starzenia. Każda herbata zarówno czarna, zielona, a nawet owocowa zawiera katechiny. Pomagają nam utrzymać prawidłową wagę ciała i zredukować tkankę tłuszczową. Warto wybrać taki rodzaj tego pysznego naparu, który wesprze nasz organizm. Są również herbaty, które dobrze działają w okresie jesienno-zimowym, kiedy potrzebujemy lepszej odporności. Zawierają cenne witaminy, które pozwolą nam walczyć z przeziębieniem.

Herbaty liściaste – najwyższa jakość 

Najlepiej mieć w swojej szafce różne herbaty. Można pić je z miodem, aby zastąpić cukier, którego i tak mamy ponad miarę w diecie. Jeśli nie lubimy smaku gorzkiej herbaty to sprawdzi się również ksylitol lub inny zdrowy zamiennik cukru. Kiedy dodajemy miód, najlepiej trochę przestudzić napój, ponieważ wysoka temperatura nie pozwoli uwolnić jego wszystkich zdrowotnych właściwości. Taki z pozoru zwykły napój jak herbata może mieć wyjątkowy smak. Półki w sklepach wprost uginają się rozmaitych herbat. Warto wybierać jednak te liściaste, ponieważ będziemy wtedy pewni, że mamy do czynienia z wysoką jakością. Oczywiście herbaty ekspresowe też mają swoje zalety i są pyszne.

Przy współpracy: Czas na Herbatę