Najważniejsze zdrowie

Zdrowie jest ważne dla każdego z Was. Chyba nie chcecie narzekać na różne przypadłości, przez które możecie mieć mniej sił i być podatni na inne choroby.

Normy przekroczone

Warto więc dbać o siebie oraz o swoich bliskich. Na pewno wiele razy słyszeliście o jednym z tematów, który związany jest z ochroną środowiska. A mianowicie chodzi o jakość powietrza, które jest na dworze. Wiele osób mówi, że przynajmniej raz dziennie musi wyjść na chwilę na spacer, aby się lepiej poczuć, lepiej rozkręcić się do działania. Łyk świeżego powietrza lepiej robi na nasze głowy, na myślenie. Jednak czy ten łyk powietrza jest dla nas zdrowy? Czy zawsze jest on taki świeży i rześki, jak my o tym myślimy? Niestety, ale tak nie jest. W ostatnich czasach, w powietrzu zaczęła pojawiać się bardzo duża ilość smogu. Są to takie ilości, które znacznie przewyższają normy, przy których ludzie mogą swobodnie spacerować po dworze. Są to tak ogromne ilości, że sami przyznacie, że nie czujecie już takiej świeżości, jaką byście chcieli, jaka by Was nakręciła do działania. Dzieje się tak poprzez kominy z fabryk, które nie maja założonej odpowiedniej ochrony. Również auta, które są na ulicach przyczyniają się do tego, że normy są znacznie przekroczone.

miasto

Niski poziom ochrony środowiska w Polsce

Niestety, ale ochrona środowiska w naszym kraju bardzo upadła i niewiele osób decyduje się na to, aby o nie dbać. A jeżeli nikt nie chce tego robić, to nasze powietrze cierpi. Co za tym dalej idzie, na tym cierpimy również my. Wdychamy to nieświeże powietrze, a nasz układ oddechowy narażony jest na choroby.